82200, вул. Городище, 2Б, м. Трускавець, Львівської області, Україна
Адміністратор +380981709944 truskava@i.ua

ВРАЖЕННЯ, ЯК ЇЖА

vrazhennya

"Всі речовини, які потрібні для підтримки життя організму, для психічної роботи, для вищих функцій свідомості й росту вищих тіл, виробляються організмом з їжі, що надходить у нього ззовні. Людський організм одержує їжу трьох видів:

1) звичайну їжу, що ми їмо; 2) повітря, яким ми дихаємо; 3) наші враження.

"Неважко погодитися з тим, що повітря являє собою особливого роду їжу для організму. Але як можуть бути їжею враження — може спершу здатися для розуміння важким. Однак нам варто пам'ятати, що з кожним зовнішнім враженням, чи має воно форму звуку, зорового образа або запаху, ми одержуємо ззовні певну кількість енергії, деяке число вібрацій; і ця енергія, що надходить в організм ззовні, являє собою для нього їжу. Крім того, як було сказано вище, без матерії енергію передавати неможливо; якщо зовнішні враження приносять в організм із собою зовнішню енергію, виходить, в організм входить і зовнішня матерія й харчує його в повному розумінні слова.

"Щоби нормально існувати, організм повинен одержувати їжу всіх трьох видів, тобто фізичну їжу, повітря й враження. Він не в змозі існувати тільки на одному або навіть на двох видах їжі: необхідні всі три види. Але співвідношення цих видів один з одним й їхнє значення для організму неоднакові. Організм може існувати порівняно довго без запасу фізичної їжі. Відомі випадки голодування тривалістю більше шістдесяти днів, причому організм нітрохи не втратив своєї життєздатності й відновив її відразу ж, як тільки почався прийом їжі.

Звичайно, таке голодування не можна вважати повним, оскільки у всіх випадках штучного голодування люди пили воду. Проте, навіть без їжі й без води людина здатна прожити кілька днів; а без повітря вона може проіснувати тільки кілька хвилин, не більше двох-трьох; позбавлена повітря на чотири хвилини, людина, як правило, помирає. Без вражень людина не в змозі прожити жодної миті. Якби нам вдалося перервати потік вражень, щоби позбавити організм здатності їх одержувати, він негайно б помер.

Потік вражень, який надходять до нас ззовні, подібний до привідного ременя. Головний мотор для нас — природа, навколишній світ. За допомогою вражень природа передає нам енергію, завдяки якій ми живемо, рухаємося, існуємо. Якщо потік цієї енергії припиниться, наша машина негайно зупиниться. Отже, із трьох видів їжі найважливіша для нас — враження, хоча розуму здається, що людина не в змозі довго проіснувати на одних враженнях.

Враження й повітря дають організму можливість існувати трохи довше; а враження, повітря й фізична їжа дозволяють йому жити до кінця визначеного терміну й виробляти речовини, необхідні не тільки для підтримки життєдіяльності, але й для створення вищих тіл й їхнього зростання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>