82200, вул. Городище, 2Б, м. Трускавець, Львівської області, Україна
Адміністратор +380981709944 truskava@i.ua

ФІЗИЧНА ЇЖА

fizychna

Відомо, що в тілі дорослої людини, вагою 70 кг, в наявності близько 40 кг води, 15 кг білку, 7 кг жиру, 3 кг мінеральних солей, 0,7 кг вуглеводів.

Але організм — це не склад, де усе закладене зберігається у недоторканному стані. У тілі людини постійно проходять обмінні процеси, одні речовини згорають, окислюються, виводяться, а взамін потрібні нові речовини, причому самого різного призначення.

Підраховано, до прикладу, що за 70 років життя людина випиває 50 тон води, з'їдає 2,5 т білку, 2,3 т жиру, більше 10 т вуглеводів, майже 300 кг солі.

Сучасні уявлення про якісні та кількісні потреби людини у харчових речовинах отримали відображення в концепції збалансованого харчування.

Згідно цієї концепції, для здійснення нормальної життєдіяльності організму людині потрібні не конкретні продукти харчування, а в необхідних кількостях енергія

і в певних комплексах харчових речовин, що входять в ці продукти: білках, амінокислотах, вуглеводах, жирах і жирних кислотах, мінеральних солях, мікроелементах, вітамінах, багато яких є незамінними тому, що не можуть бути синтезовані в організмі.

Потреба людини в енергії залежить передовсім від індивідуальних особливостей організму: статі, віку, зросту, ваги, рівня обмінних процесів, фізичного навантаження, характеру психічної діяльності під час роботи та під час відпочинку, заняття спортом, прогулянок, і т.п. А також повинні бути враховані кліматичні, географічні умови і у першу чергу температура повітря тому, що усі ці фактори впливають на кількість енергії, яка витрачається організмом.

Не тільки під час роботи, але навіть при відносному спокої — сну і відпочинку, для підтримки основних фізіологічних функції — биття серця, дихання, збереження температури тіла на постійному рівні — необхідний безперервний приток енергії.

Рівень енергетичних затрат організму при температурі 200С в стані відносного спокою, виміряних після 12-14 годин після останнього споживання їжі отримало назву основного обміну. Прийнято вважати, що рівень основного обміну у здорової людини середнього віку відповідає витратам 1 кілокалорії в годину на кожен кілограм ваги тіла. Таким чином, величина основного обміну у чоловіка, який важить 70 кг — близько 1700 ккал (кілокалоріям), у жінки вагою 60 кг — 1400 ккал. У дітей, при розрахунку на один кілограм ваги тіла, рівень основного обміну набагато вищий.

Більш точні розрахунки нормальних величин основного обміну проводять фізіологи за спеціальними таблицями.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>